Film promujący – kluczowa sprawa

camera-1061350_1280Obojętnie na jakimkolwiek jesteś etapie swojej kariery potrzebujesz odpowiednie video promującą Twoją osobę. Jest to praktycznie kluczowa kwestia jeśli chcesz być zauważonym przez scoutów czy menadżerów. Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka rad, które wg nas pomogą takowe stworzyć.

 

 1. Na początku się przedstaw – kim jesteś, jakie są Twoje najsilniejsze cechy. Możesz to przekazać w formie planszy z opisem, ale może lepiej jest też powiedzieć parę słów od siebie?
 2. Koniecznie zawrzyj swoje dane kontaktowe – możesz to zrobić na początku i końcu filmu.
 3. Słynne powiedzenie mówi, że nie będziesz miał drugiej okazji zrobić dobrego pierwszego wrażenia. Najważniejsze jest pierwsze kilkanaście sekund. Pamiętaj, że Twoje video to jak trailer filmu kinowego. Masz zaledwie kilka chwil aby zaciekawić widza.
 4. Film powinien prezentować Twoje umiejętności wykorzystywane na konkretnych pozycjach. Np. jako defensywny pomocnik powinieneś pokazać: wślizgi, ustawianie się, odbiór piłki, krótkie i długie podania, strzały z daleka, stałe fragmenty gry.
 5. Długość filmu nie powinna przekraczać 10 minut.
 6. Pamiętaj, że oglądającemu trudno będzie Ciebie rozpoznać. Dlatego czasem warto jest zaznaczyć (wyróżnić) swoją osobę.
 7. Najlepiej jak materiał pochodzi z meczów o stawkę. Nie warto jest pokazywać tricków freestyle, żonglerki czy luźnej gry z kolegami na boisku.
 8. Zadbaj o jakość nagranego materiału. Jeśli nie masz kamery video – możesz ją wypożyczyć. Nagrywanie pod słońce, z „ręki” może bardzo zepsuć efekt.
 9. Zanim cokolwiek nagrasz, zmontujesz stwórz scenariusz. Zastanów się – jak byłbyś agentem piłkarskim czy menadżerem co by sprawiło, że zainteresowałbyś się zawodnikiem.
 10. Materiał filmowy nie powinien być starszy niż 1 rok. Zawsze możesz aktualizować swój film o nowe nagrania.
 11. Zadbaj o odpowiednią ilość nagrań aby stworzyć z nich krótką kompilacje. Możesz dogadać się z kolegami z drużyny i poprosić kogoś aby nagrał Wasze np. 3 mecze domowe. Na tej podstawie może powstać film dla każdego z Was.
 12. Na pewno podczas tworzenia filmu napotkasz wiele problemów. Brak sprzętu (spróbuj komórką albo wypożycz kamerę), brak wiedzy technicznej czy brak czasu. Nie poddawaj się. Jeśli stworzysz taki film – będzie Tobie dużo łatwiej.

Pisz do nas z każdym zapytaniem. Nic nie możemy obiecać, ale na każdą wiadomość odpowiemy i będziemy pomagać.

kontakt@bazapilkarzy.pl

Lub złap nas na Facebook-u.

0 odpowiedzi

Wypowiedz się

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz