Poradnik piłkarza

Na początek musisz wiedzieć, że ten tekst to nie jest artykuł sponsorowany ani nie pobieramy żadnych prowizji od usług, które tu zaprezentujemy.

Muszę Wam się do czegoś przyznać – jestem niespełnionym piłkarzem. Tzn. takim, który gdzieś tam z dzieciaka trochę pokopał w piłkę a potem zabrakło motywacji, chęci i możliwości aby to kontynuować. Nie zmienia to faktu, że piłka nożna to coś więcej niż tylko hobby. Daleki jestem aby wierzyć słynnemu cytatowi Billa Shankley, ale pewnie nie skłamie jak powiem, że jestem fanatykiem futbolu.

Pewnie znacie takich jak ja albo w Waszym najbliższym otoczeniu znajdziecie kilka takich osób. Takich, którzy z jakiś przyczyn (najczęściej wskażą jakieś zewnętrzne np. rodzicie, kontuzja, szkoła) nie zrobiły karier. No cóż, każdy może się usprawiedliwiać jak chce. Mi przychodzi najprostsze wytłumaczenie – dziś jest dużo łatwiej. Mamy dostęp do mnóstwa informacji, porad, przykładów video i wielu, wielu innych materiałów, które pomagają w rozwoju piłkarza. Powstało też mnóstwo szkółek i akademii – każdy kto chce może zacząć grać w piłkę. Jednak tak mało osób odnosi sukces w zawodowym futbolu. Patrząc na kariery naszych graczy za granicą to można je policzyć do palcach dwóch rąk…

Ostatnio miałem okazję być na Test Meczu organizowanych przez Football Trials. Jest też dobra okazja do rozmów z ludźmi z tzw. środowiska piłkarskiego. Wszystkie rozmowy można sprowadzić do dwóch zasadniczych tez. Pierwsza – kariera piłkarza jest bardzo krótka a kariera młodzieżowca jeszcze krótsza. Scouci wśród piłkarzy w wieku 15 – 17 patrzą jeszcze na potencjał zawodnika, starsi to już muszą być „gotowce”. Ewentualnie do poprawki mogą być drobne elementy, ale podstawowe cechy piłkarz musi mieć już wykształcone. Durga sprawa to słowo, które ostatnio stało się bardzo modne – ŚWIADOMOŚĆ. Pod tym kryje się mnóstwo spraw począwszy od przygotowania fizycznego, technicznego, mentalnego aż po dbanie o wykształcenie i odpowiednie odżywianie. Materiałów o tym co pić przed meczami, jak trenować indywidualnie, jakie podejmować decyzje na boisku, jak kierować swoimi karierami w sieci znajdziecie mnóstwo. Każdy trener (coach) może teraz pisać bloga, wrzucać materiały na Facebooka czy YouTube. I jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Zapoznajcie się z tą lekturą, która porusza wiele ważnych kwestii młodych piłkarzy:

  • odżywianie – czyli co jeść, w jakich ilościach i kiedy?
  • wydolność tlenowa i beztlenowa – czyli, jak rozwijać naszą wydolność, aby stać się lepszym piłkarzem,
  • trening szybkościowy,
  • elastyczność zawodnika – między innymi, rozciąganie statyczne oraz dynamiczne,
  • rozwój układu mięśniowego – w jaki sposób rozwijać siłę naszych mięśni, jakie ćwiczenia zastosować,
  • odpoczynek i regeneracja – jak przyspieszyć proces regeneracji po-meczowej.

Teraz w Promocji Świątecznej możesz nabyć Poradnik wraz z programem Core do wzmocnienia mięśni głębokich Twojego organizmu.

 

Wszystkie szczegóły i zakup na stronie naszego Partnera:

http://trening-pilkarski.pl/produkt/pakiet-swiateczny/

0 odpowiedzi

Wypowiedz się

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz