Być jak… N’Golo Kante

www.pixabay.com

Obranie odpowiedniego piłkarza jako wzoru do naśladowania jest jednym z pierwszych kroków na początku sportowej drogi młodego zawodnika. Grając na konkretnej pozycji warto oczywiście skupić się na profesjonalistach, którzy na największych stadionach świata spełniają dokładnie tą samą rolę, co Ty. Skupimy się dzisiaj na jednym z najlepszych środkowych pomocników, który charakteryzuje się niezrównaną wytrzymałością oraz nieustępliwością.

Od zera do bohatera

N’Golo Kante to piłkarz, o którym mówi się, że “wybiegał” mistrzostwo Anglii dla Leicester City i jest w tym sporo prawdy – dokładnie to samo robi teraz w barwach Chelsea, przez co klub osiąga bardzo dobre wyniki. Francuski zawodnik swoją zawodową karierę zaczął w US Boulogne, podobnie jak m.in. Franck Ribery. W swoim pierwszym sezonie zagrał jedno spotkanie, natomiast po relegacji klubu do niższej ligi, na stałe wszedł do nominalnego składu. Dobra gra zaowocowała transferem do SM Caen, z którym to (oczywiście grając w zdecydowanej większości spotkań), udało mu się awansować do Ligue 1, czyli odpowiednika naszej Ekstraklasy.

Po jednym sezonie spędzonym w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji, zawodnik zdecydował się wyruszyć do Anglii, w której został zawodnikiem Leicester City. W swoim debiutanckim i jedynym sezonie w klubie, Kante cieszył się z mistrzostwa kraju.

Umiejętności

N’Golo Kante to jeden z głównych architektów tego sukcesu – dzielił i rządził w środku pola i był prawdziwym utrapieniem dla zawodników drużyny przeciwnej. Czego zatem można się od niego nauczyć?

Gra bez piłki jest bardzo istotna i bohater dzisiejszego artykułu dobrze o tym wie – Kante “pokrywa” cały środek pola swoim działaniem. Francuz bardzo aktywnie wspomaga linię defensywną swojego zespołu, przez co drużyna może spokojnie konstruować atak. Zawodnik potrafi doskonale odbierać piłki przeciwnikom, jednocześnie nie popełniając faulu. To bardzo istotna umiejętność, aby wiedzieć gdzie i w którym momencie włożyć nogę.

Na dodatek francuski pomocnik ma jedną cechę, która sprawdzi się na każdej pozycji – nieustępliwość. Były piłkarz Leicester City nigdy nie daje za wygraną i nawet jeśli przeciwnik ominie w jakiś sposób Kante, to ten nie poddaje się tylko od razu rzuca się w pogoń za swoim rywalem i prędzej czy później udaje mu się ograć oponenta. Ta cecha jest bardzo istotna, bowiem pozwala na nieustępliwą walkę do samego końca, bez względu obecny wynik meczu.

Piłkarz Chelsea znany jest ze swojej wytrzymałości oraz kondycji, którą zdobył podczas wymagających treningów. Jeśli czujesz po skończonych ćwiczeniach, że masz jeszcze trochę siły, to spróbuj na koniec przebiec kilka kółek wokół boiska. Jeśli brakuje Ci energii to… zrób kilka kółek wokół boiska. Pokażesz sobie oraz swojemu organizmowi, że stać Cię na wiele więcej, niż początkowo Ci się wydaje. Z takiego założeniu wychodzi również oczywiście N’Golo Kante, który przebiega wiele kilometrów podczas każdego spotkania, przez co jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w drużynach, w których gra. Polecam Ci obejrzeć jeden z meczów Chelsea i skupić swoją uwagę właśnie na francuzie – zobaczysz, że on jest praktycznie stale w ruchu!

Coś jeszcze?

Jest jeszcze jedna rzecz, która pozwoliła 25-latkowi znaleźć się w jednym z najlepszych klubów Europy. Co takiego? Ciężka praca podczas każdego treningu oraz w trakcie meczu. To jest właśnie jedna z cech, które pozwalają dojść człowiekowi na sam szczyt, nie tylko w piłce nożnej, ale również we wszystkich innych zawodach. Nie zapominajcie o tym i podczas każdego, nawet najprostszego treningu dawajcie z siebie wszystko i próbujcie jak najlepiej wykonywać zadania, które są przed Wami stawiane.

Mateusz Sinkowski

0 odpowiedzi

Wypowiedz się

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz