Trening-Piłkarski.pl

Jeśli jesteś piłkarzem, trenerem, rodzicem, zarządzasz klubem piłkarskim lub po prostu kochasz piłkę nożną zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem dotyczącym treningu piłkarskiego. Do waszej dyspozycji oddajemy blog, którego nadrzędnym celem jest edukowanie, doradzanie oraz motywowanie do ciężkiej pracy nad własnymi umiejętnościami. Jest on wyrazem naszego subiektywnego spojrzenia na trening piłkarski i wszystko co jest z nim związane. W naszym przekonaniu w procesie treningowym wszystko ma ogromne znaczenie, a sam trening piłkarski trwa 24 godziny na dobę. Takie podejście do footballu staramy się  prezentować na naszym blogu www.trening-pilkarski.pl

 

Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie, która zawiera również szeroki aspekt społeczny. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zrozumienie football’u oraz kreowanie odpowiednich postaw i wartości w procesie treningowym dzieci i młodzieży. Może się to odbywać tylko pod wpływem odpowiedniej świadomości osób uczestniczących w tym procesie.

Jak wspomnieliśmy na wstępie wszystko ma znaczenie, dlatego na blogu oprócz dużej dawki ciekawostek i nowości dotyczących czysto zespołowego jak i indywidualnego treningu piłkarskiego będzie można znaleźć również informacje na temat aspektów pośrednio dotyczących treningu tj. odpowiedniej motywacji, nastawienia, rozumienia zasad tego treningu, odpowiedniego odżywiania i wiele, wiele więcej.

Na blogu chcemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami, zdobytą wiedzą ale też doświadczeniem wyniesionym z dotychczasowego kontaktu z treningiem piłkarskim.

Naszą ideą jest dzielić się własną pasją do footballu i zmieniać postrzeganie treningu piłkarskiego na pełniejsze, bardziej kompleksowe. Liczymy, że podzielicie naszą wizję i pasję w celu codziennego podnoszenia poziomu tego sportu lub po prostu lepszego i zdrowszego rozwoju społeczeństwa.

Wraz z rozwojem całego projektu staramy się poszerzać naszą ofertę oraz zakres produktów przydatnych każdemu zawodnikowi, trenerowi, a także rodzicom młodych zawodników. Czytelnik naszego bloga będzie miął możliwość zapoznania się z szeregiem planów treningowych z zakresu treningu technicznego oraz przygotowania fizycznego w piłce nożnej. Ponadto w naszych planach jest przeprowadzenie serii warsztatów i szkoleń dla trenerów oraz rodziców.

Jako pierwszy pojawił się w sprzedaży Program Przygotowania Fizycznego w Okresie Przygotowawczym. Jest to kompleksowy Program przygotowania fizycznego obejmujący swym zakresem Program Treningu Siłowego oraz Program Treningu Biegowego. Zarówno jeden jak i drugi program przygotowany został specjalnie pod 6 tygodniowy okres przygotowawczy do sezonu. Dwie sesje treningu siłowego w tygodniu oraz jedna sesja biegowa pozwolą ci w sposób profesjonalny przygotować się do nadchodzącego sezonu, niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której występujesz. Przygotowany program to może być również cenny narzędziem w rękach trenera, pozwalającym na opracowanie efektywnego planu przygotowań podczas okresu przygotowawczego.

Nasz Program to 18 sesji treningowych z zakresu treningu siłowego i biegowego. Cały pakiet obejmuje również 10 przykładowych ćwiczeń rozciągania statycznego oraz 10 ćwiczeń odnoszących się do rozgrzewki dynamicznej. Jako bonus otrzymujecie instrukcję przedstawiający sposób wykonania masażu wałkami piankowymi.

Program Przygotowania Fizycznego w Okresie Przygotowawczym to zaledwie początek naszej oferty szkoleniowej. Już wkrótce pojawią się następne programy oraz plany treningowe. Z początkiem lutego w naszej ofercie pojawi się Program Treningu Core Stability czyli trening stabilizacji mięśni głębokich. Niezwykle istotny aspekt przygotowania fizycznego zawodnika, pozwalający mu wykorzystać zbudowaną wcześniej siłę mięśni oraz ich moc i przenieść te dwa elementy na boisko.

W dalszej kolejności planujemy opublikować plany treningowe odnoszące się do takich aspektów treningu piłkarskiego jak szybkość i zwinność oraz trening dynamiki i siły eksplozywnej.

Nasza oferta, poza wspomnianymi powyżej programami i planami treningowymi obejmuje organizację warsztatów oraz szkoleń dla trenerów, a także dla rodziców młodych zawodników. Szkolenia te będą miały na celu podnoszenie poziomu edukacji trenerów w zakresie metod treningowych oraz prawidłowego podejścia do organizacji treningu. Jeżeli natomiast chodzi o rodziców to poprzez serię szkoleń będziemy starali się przedstawić im jak wygląda ich rola w procesie treningowym zawodnika oraz co mogą zrobić, aby ten proces stał się bardziej efektywny.

Jeszcze w tym roku blog trening-pilkarski.pl będzie organizatorem konferencji szkoleniowej dla trenerów. Tematem spotkania z trenerami będzie szkolenie piłkarskie dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Konferencja będzie miała na celu pokazanie trenerom nowoczesnych metod raz technik prowadzenia treningu z zawodnikami z danego przedziału wiekowego. Szczegóły dotyczące konferencji pojawią się już wkrótce na naszym blogu.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego bloga, na którym znajdziecie wiele ciekawych artykułów z wszystkich dziedzin związanych z treningiem piłkarskim. Staramy się, aby nasze wpisy prezentowały wszystkie nowinki, które pojawiają się w świecie futbolu. Jak już wspomnieliśmy powyżej nasza oferta edukacyjna będzie się cały czas poszerzać, po to, by docelowo zawodnik, trener lub rodzic mogli w jednym miejscu zdobyć interesujące ich materiały i wykorzystać je w praktyce.

 

 

0 odpowiedzi

Wypowiedz się

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz