Rozwiązanie umowy z piłkarzem

football-1275123_1280Poniższy artykuł pochodzi ze strony www.prawopilkarskie.pl

Kiedy klub może rozwiązać kontrakt bez winy zawodnika?

Piłkarzu czy wiesz w jakich przypadkach klubowi przysługuje prawo do rozwiązania Twojego kontraktu, w sytuacji kiedy nie naruszyłeś żadnych przepisów i nie jesteś niczemu winny?

Uważaj, klub może jednostronnie rozwiązać kontrakt bez winy zawodnika np.:

  1. kiedy zawodnik wystąpił w mniej niż 10% oficjalnych meczach rozegranych przez klub w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych w pierwszej drużynie seniorów w całym sezonie,
  2. kiedy zawodnik z powodu kontuzji lub choroby, stwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, nie wystąpił w oficjalnych meczach rozegranych przez klub w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych przez okres dłuższy niż łącznie 180 dni w roku kalendarzowym lub w sezonie rozgrywkowym,
  3. kiedy klub spadł do niższej klasy rozgrywkowej na skutek rywalizacji sportowej.

 

Czy jest szansa na uchronienie się przed rozwiązaniem kontraktu w powyższych przypadkach. Otóż tak, zawsze istnieje jakieś rozwiązanie problemu. Aby oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu było skuteczne musi ono spełniać rygorystyczne warunki prawne, a w szczególności musi zostać złożone Tobie przez klub w odpowiedniej formie i w odpowiednim terminie.

Przykładowo kiedy klub chce rozwiązań kontrakt z powodu spadku do niższej klasy rozgrywkowej oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu musi zostać Ci doręczone najpóźniej w terminie do 10 lipca, a klub nie może zalegać z wypłatą Twojego wynagrodzenia. Ponadto w takim przypadku klub zobowiązany jest wypłacić Ci dodatkowe odszkodowanie w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Pamiętaj, że jeżeli klub nie wywiązał się ze swoich obowiązków przysługuje Ci prawo złożenia wniosku o ustalenie bezskuteczności takiego oświadczenia. Masz na to jedynie 7 dni od dnia doręczenia Ci pisma przez klub.

Nie zgadzaj na podpisanie dokumentów, w których zrzekasz się swoich uprawnień, w szczególności nie podpisuj oświadczenia o zrzeczeniu się zaległego wynagrodzenia lub odszkodowania. Pamiętaj, że są to Twoje pieniądze, które możesz egzekwować od klubu.

Zdjęcie pochodzi z serwisu www.pixabay.com

0 odpowiedzi

Wypowiedz się

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz